Najava sastanka promocije dijaloga na lokalnom nivou, Bijelo Polje 8.05.2018.
Ovom prilikom najavljujemo održavanje sastanka na lokalnom nivou u okviru projekta "Jačanje romskih nevladinih organizacija kao transparentnih i nezavisnih nadzornih organizacija" koji će se 8. maja 2018. godine održati u Bijelom Polju u saradnji sa lokalnom NVO Klub kulture, a biće koordiniran od strane NVO Mladi Romi, koji su ujedno partneri Roma ERGO mreže u projektu podržanom od strane fonda Višegrad.
Cilj lokalnog dijaloga je rasprava o pitanjima važnim za zajednicu kojoj će prisustvovati predstavnici romske nacionalne manjine iz opštine i predstavnici lokalnih vlasti. Na sastanku će se razgovarati o dosadašnjim rezultatima, izvući preporuke na osnovu sprovedenih akcija, te osmisliti budući koraci.
Zašto je važno stvaranje efikasnog lokalnog dijaloga u romskim zajednicama?
Saradnja sa romskim zajednicama pokazala se izazovnom za gradonačelnike i rukovodstvo opštine, kao i za romsko civilno društvo ili lokalne akcione grupe. Zbog nedostatka povjerenja i nagomilanih loših iskustava, situacija se većinom tretira kao problem sa svih strana. Jačanje dijaloga između zajednica, lokalnih institucija i lokalne samouprave predstavlja željeni ishod pokretanja lokalnog dijaloga. Kao rezultat, jaz se smanjuje i može se započeti process iznalaženja lokalnih rješenja za aktuelne probleme.
Preporuke sa sastanka biće dostupne na našoj web stranici.





Office in Podgorica
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


